Poznaj kuchnię meksykańską!

Kuchnia meksykańska jest pełna tradycji, które silnie oddziaływają na smaki dań. Otwartość, kolory, intensywne zapachy oraz celebrowanie samego jedzenia to cechy, którymi się kierują Meksykanie, gotując pyszne dania. Kraj ten jest znany nie tylko z pięknej pogody, sombrero, ale i kuchni.

Kuchnia meksykańska

Kuchnia z Meksyku przede wszystkim kojarzy się z ostrością, którą zapewnia powszechna papryka chili. Ważnym aspektem są również warzywa tj. papryka czy rośliny strączkowe (fasola, kukurydza, groszek) wykorzystywane np. w tortilli. Kuchnia ta jest bogata w przeróżne smaki dzięki szeregowi przypraw.

Kuchnie meksykańską zapoczątkowali Indianie, którzy celebrowali sam proces gotowania. W 2010 roku kuchnia meksykańska została doceniona, ponieważ została wpisana na listę UNESCO. Wydarzenie to samo mówi za siebie, jak bogata w tradycję, ludzi i obyczaje jest kuchnia meksykańska.

Tacos – symbol Meksyku

Tacos to najpopularniejsza potrawa kuchni meksykańskiej. To symbol, który składa się z małych tortilli z maki kukurydzianej oraz dodatków. Dodatki zależą od regionu, jednak najczęściej przyrządzając tacos, dodaje się: kurczaka, żółty ser, fasolę, kiełbasę chorizo, mieloną wieprzowinę lub po prostu warzywa, aby stworzyć wersję dla wegetarian. Całość oczywiście należy skropić limonką i zalać guacamole.

Tortas – meksykańska kanapka

To ogromna bułka burgerowa, w której znajdziemy przeróżne mięsa, sałaty, pomidory, awokado oraz topiony ser. Nie można także zapomnieć o sosie, czyli mayo o smaku wędzonej papryki.

Spróbuj przepisów sam

Oczywiście, aby spróbować kuchnię meksykańskiej, nie musisz iść do meksykańskiej restauracji, a już na pewno nie trzeba wyjeżdżać do Meksyku. W internecie znajdziesz mnóstwo portali kuchennych, a także kuchennych bloków. Druga propozycja jest niezwykle ciekawa, ponieważ oprócz przepisów, autorzy blogów opisują poznane smaki podczas pobytów w Meksyku. Każdy przepis jest na wyciągnięcie ręki. Szeroki asortyment w sklepach zapewni Ci wszystkie składniki. Przykładowo przyrządzając tacos, jeśli nie znajdziesz kiełbasy chorizo, idealnie sprawdzi się kiełbasa morlińska z piersi kurczaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *