Remonty maszyn w zakładach przemysłowych

Renowacja urządzeń przemysłowych

Remonty maszyn są domeną zakładów przemysłowych, których codzienna praca opiera się na urządzeniach. Renowacja walców hutniczych najczęściej wykonywana jest dla zakładów hutniczych. Remonty zestawów rolek ciągłego odlewania stali oferowane przez Jamet gwarantują najlepszą jakość, bezproblemową pracę i niskie koszty procesu naprawczego.

Naprawa walców hutniczych i przekładni przemysłowych

Autorskim rozwiązaniem są złącza obrotowe, które maja za zadanie doprowadzić ciecz chłodzącą do rolek. Remont walców hutniczych zakłada transport maszyny, jej demontaż, czyszczenie i ocenę uszkodzenia. Następnie fachowcy wystawiają karty weryfikacyjny. Po konsultacjach z klientem dochodzi do regeneracji powierzchni walców dzięki zastosowaniu metody napawania łukiem krytym i obróbkę skrawaniem. Działania są podjęte w celu uzyskania prawidłowego kształtu, wymiaru, twardości i chropowatości naprawianej powierzchni.

W dalszej kolejności realizuje się dorobienie lub regenerację wszystkich uszkodzonych części. Naprawy dotyczą obudów łożysk, wieloklinów, kół zębatych, króćców i złączy obrotowych. W procesie renowacji specjaliści wymieniają łożyska i uszczelnienia. Kolejnym etapem jest montaż z eliminacją bicia oraz zapewnienie właścicielowi maszyny prawidłowego smarowania. Na samym końcu zespół pracowników wykonuje ostateczną kontrolę jakości i próby ciśnieniowe. Zadowolony klient otrzymuje naprawiony sprzęt do zakładu i dokonuje odbioru technicznego.

Naprawa przekładni przemysłowych jest bardzo istotna, ponieważ ze względu na jej usterki praca całej maszyny zostaje wstrzymana. Przekładnie są zaawansowanymi technicznie urządzeniami. Pracują nawet do stu tysięcy godzin. W celu nieprzerwanej pracy zaleca się regularne kontrole jakości sprzętu. Postoje bywają zbyt kosztowne dla funkcjonowania całego zakładu, dlatego też warto pomyśleć o renowacji komponentów. Obróbka elementów przekładni przemysłowej wykorzystuje nowoczesne sprzęty i systemy.

Niepracujące komponenty zostają wymienione na nowe lub odnowione w zależności od stopnia zużycia. Proces renowacji poprzedza konsultacje z klientem, transport, demontaż i czyszczenie uszkodzonych elementów. Na koniec każdej współpracy klient odbiera naprawiony sprzęt, który przechodzi ostateczną kontrolę jakości.

Zapoznaj się z ofertą: http://www.jamet.com.pl/remonty-urzadzen-przemyslowych.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *