Z termometrem kąpiel bezpieczna i wesoła

Dbanie o higienę dzieci to podstawa. Niestety, współpraca rodziców z maluchami nie zawsze wygląda dobrze. Bardzo często zdarza się choćby tak, że dzieciaki rękami, nogami i głową bronią się przed kąpielą, bez znaczenia, czy w grę wchodzi wejście do wanienki, czy branie prysznica. Przydatne są wtedy wodne zabawki, ale warto pamiętać, że obowiązki i zabawę można połączyć, na przykład korzystając z termometru, którym maluch może się zająć podczas mycia.

Zadbać o odpowiednią temperaturę

Oczywiście zabawa to temat podejmowany trochę przy okazji. Najważniejsze bowiem jest odpowiednie przygotowanie kąpieli i umycie dziecka. Temperatura wody jest tu kluczowa. Powinna być bliska temperaturze ciała, nawet nieznacznie ją przekraczać, tak więc 36-37 stopni Celsjusza to odpowiednie wskazania.

Wskazania, które warto znać dokładnie, a nie mierzyć za pomocą dłoni. Dlatego właśnie przydatny jest termometr do wody. To urządzenie, które powinno się znaleźć w wyprawce jeszcze w czasie oczekiwania na narodziny dziecka. Właściwa temperatura wody ma znaczenie dla zdrowia malucha, choćby dla jego skóry. Termometr, jakim ją mierzymy, jest narzędziem, dzięki któremu można skutecznie zadbać o komfortową kąpiel. Możliwość wrzucenia do wody sprawia, że wiemy, kiedy temperatura się obniża, a więc należy zakończyć kąpiel, ewentualnie dolać ciepłej wody.

Pozwól dziecku zainteresować się termometrem

Oczywiście termometr to aspekty praktyczne, ale także wspomniane już funkcje zabawowe. Dlatego wiele tego typu urządzeń do wody posiada różne kolory i wizerunki, na przykład zwierzątek. Dzięki temu nawet najbardziej wrogo nastawiony do kąpania maluch ma okazję zainteresować się pływającym gadżetem, a rodzice w tym czasie mogą się skoncentrować na myciu.

Warto oczywiście pamiętać, że termometr powinien być wykonany z odpowiednich materiałów, czyli takich, które będą zdrowe dla dziecka oraz nie pozwolą na przenikanie wody i ewentualne nieprecyzyjne działanie. Wówczas bowiem trzeba będzie wymienić sprzęt na nowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *