Na co warto zwrócić uwagę, wybierając wyposażenie sali fitness?

Ćwiczenia poprawiają nastrój. Łagodzą depresję, lęk i stres. Zwiększają produkcję endorfin, o których wiadomo, że poprawiają samopoczucie i zmniejszają dolegliwości bólowe. Wybierając wyposażenie sali fitness, warto zwrócić uwagę nie tylko na sprzęt cardio, ale również na piłki, maty, stepy i gumy oporowe.

Mata do ćwiczeń

Tłumi wibracje, w ten sposób zmniejszając poziom hałasu. Zapewnia doskonałą amortyzację. Dzięki temu chroni osobę ćwiczącą przed bolesnymi kontuzjami. Chroni przed nadmiernym obciążeniem stawów podczas każdego ćwiczenia. Dlatego jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sali fitness. Maty występują w różnych kolorach, wzorach i wielkościach.
Co ważne, nie zabierają dużo miejsca. Dzięki temu sprawdzą się świetnie nawet w niewielkiej salce. Dużą popularnością cieszą się piankowe maty. Znajdują się w przystępnej cenie. Są lekkie, dlatego możesz je przenieść bez problemu. Są elastyczne i amortyzują wstrząsy. Chronią stawy przed nadmiernym obciążeniem, a podłogę przed uszkodzeniem. Są łatwe w utrzymaniu i wodoodporne.

Piłki fitness

Kompletując wyposażenie sali fitness, powinniśmy też pamiętać o piłkach. Zwiększa elastyczność i zakres ruchów. Niezależnie od tego, czy chodzi o szybką rozgrzewkę przedtreningową, czy rozciąganie po treningu, piłka fitness wzmacnia mięśnie i stawy. Skutecznie chroni przed kontuzjami. Buduje mięśnie brzucha i dolną część pleców.

Gumy oporowe

Chociaż pierwotnie zostały zaprojektowane z myślą o treningu osób starszych, elastyczne gumy oporowe są obecnie podstawowym elementem wyposażenia sali fitness. Poprawiają koordynację i równowagę. Utrzymywanie napięcia podczas ćwiczeń z gumą oporową zmusza Twoje ciało do stabilizacji, angażowania większej liczby grup mięśniowych. Wspaniale urozmaicają trening. Mogą je śmiało stosować zarówno początkujące osoby, jak i zaawansowani sportowcy.

Step

Step aerobik to świetny sposób na przyspieszenie akcji serca i utrzymanie formy. Zaliczany jest do treningu cardio o wysokiej intensywności bez obciążania stawów. Poprawia ogólną sprawność. Buduje siłę i redukuje tkankę tłuszczową. Wspomaga układ sercowo-naczyniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *