Miedziane lampy – do jakich wnętrz pasują?

Oglądając katalogi wnętrzarskie, możemy zobaczyć dużo aranżacji, w których wykorzystane zostały miedziane dodatki. Ten trend cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony klientów, czego powodem jest m.in. to, że wprowadzając do pomieszczenia miedziane akcenty, wnętrze nabiera ciepłego i przytulnego charakteru.

Czym kierować się przy wyborze lampy miedzianej, i gdzie będzie się ona najlepiej prezentowała? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, znajdziemy w poniższym tekście.

Miedziana lampa złota, to doskonała propozycja dla osób, które są w trakcie urządzania wnętrza i chcą, aby było ono utrzymane w nowoczesnym stylu. Do wyboru są lampy miedziane z powłoką błyszczącą, jak również satynowe, w których nie będą odbijały się żadne przedmioty. Jeden i drugi wariant wpisuje się w trendy, a na który się zdecydujemy, zależy wyłącznie od naszego gustu i preferencji.

Zaletą, jaką posiada miedziana lampa złota, które delikatnie wpada w róż, to trwałość. Mimo upływu czasu z miedzią nic nie będzie się działo i zawsze będzie się ona pięknie prezentowała. Aby lampa współgrała z pozostałym wystrojem pomieszczenia, możemy umieścić w nim miedziane dodatki, takie jak ramki na zdjęcia, lustro w miedzianej oprawie lub lampion.

W jakim pomieszczeniu powinna się znaleźć miedziana lampa?

Dobrą wiadomością dla osób, którym podoba się miedziane oświetlenie, ale mają wątpliwości, czy pasuje ono do kuchni czy przedpokoju, będzie to, że lampę miedzianą można postawić w każdym wnętrzu. Cała sztuka polega tylko na wyborze odpowiedniego modelu. W pomieszczeniach w stylu skandynawskim, gdzie dominującymi kolorami są biel i szarość, idealnie sprawdzi się miedziana lampa złota w nowoczesnym oraz industrialnym stylu.

Do wnętrz klasycznych, wybierane powinny być modele delikatne, które nie będą przybierały zbyt designerskich kształtów. Z kolei do wnętrz w stylu retro i rustykalnym najlepszym wyborem będą lampy proste, o dość klasycznym wyglądzie. Ale niezależnie od modelu, co jest wspólne dla wszystkich lamp miedzianych, to niesamowity efekt, rozjaśnienie i przytulny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *